?>

Protimigrénová masáž

Trpíte bolestmi hlavy nebo migrénami? Protimigrénová másáž je speciální technika zaměřená na pomoc při bolestech hlavy.

Jedná se o komplexní masáž šíje, hlavy a ramenního pásu, kdy působením na akupresurní body dochází k uvolnění bolesti, a tím k pocitu dobré nálady až mírné eufórie. Má výrazný efekt při odstraňování celkové únavy, nespavosti, bolesti hlavy, při nachlazení, bolesti uší, očí a zubů.

Napomáhá hlubokému uvolnění celého nervového systému. Uvolňuje, protahuje svaly krční páteře a odstraňuje energetické bloky.

Pomáhá také proti depresím a úzkostným stavům a výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy. Je tedy vhodná na jakoukoli nerovnováhu těla, nervového systému a především samotné mysli.

Jak protimigrénová masáž probíhá?

Masáž probíhá většinou vsedě, bez použití masážního oleje. Začíná důkladným promasírováním svalů šíje a ramen. Následuje protažení těchto svalů a šetrné uvolnění krční páteře.

Protimigrénová masáž je terapie přímo určená pro odstranění bolesti hlavy (migréna). Bolest hlavy (migréna) má různé příčiny. Na ty podstatné se zaměřuje tato terapie.

– Uvolnění krční páteře

– Řešení problémů souvisejících s migrénami (bolest hlavy)
– Řešení některých ostatních problémů bolestí po těle.


Migréna je častá porucha, která postihuje asi 2-15% světové populace a je častější příčinou nemocnosti než epilepsie. Vyskytuje se častěji u lidí v produktivním věku (od pozdní adolescence do 50 let života), a 3x častěji u žen než u mužů. Migréna patří k primárním bolestem hlavy. Důkazy o jejím genetickém základu stále přibývají. Migréna se již nepovažuje za primárně cévní poruchu. Její patogeneze je dána aktivací trigemino-vaskulárního systému mechanizmem, který pravděpodobně vychází z mozkového kmene a vyvolává uvolnění bolest vyvolávajících prozánětlivých látek, rozšíření cév a únik plazmy z cévního řečiště. Nejasným zůstává, proč se takové pochody periodicky opakují, a proč dochází k jejich spontánnímu ukončení.